Bilgisayardan WhatsApp Nasıl kullanılır ?

Merhabalar arkadaşlar,

Aslında yazı biraz AirDroid programının 3.0 versiyonunun tanıtımı gibi olacak fakat biz son kullanıcılar için en önemli detaylardan biri başlıkta da belirtmiş olduğum WhatsApp’ın bilgisayar üzerinden kullanılabilmesi. Bu versiyon sayesinde bilgisayar üzerinden telefonu tamamen kontrol edebiliyoruz.

Öncelikle AirDroid Nedir ?

AirDroid ilk etapta Android telefonların bilgisayarla arasında bağlantı kurup, mesaj okuma, dosya paylaşma, rehber düzenleme gibi temel özelliklerine yardımcı olmayı amaçlayan bir uygulamaydı fakat kendini giderek geliştirerek telefondan fotoğraf çekimi, ekran görüntüsü alma ve en sonunda bilgisayar üzerinden kontrol edilebilme imkanı tanıdı.

Peki bu imkanlar sayesinde ne yapabiliyoruz ? Bilgisayarınıza kurduğunuz AirDroid programıyla birlikte (telefonunuza da uygulamayı yüklemeniz gerekmekte) sizi yönlendirmeye başlıyor. Öncelikle bir hesap oluşturup, giriş yapmanız gerekmekte. Daha sonra ise ayna uyarıları telefonunuzdan aktifleştirmeniz gerekmekte. (Uygulama direk sizi o adıma götürüyor Ayarlar kısmından) Tüm bunları yaptığınız zaman bilgisayarınız üzerinden cep telefonunuz aracılığıyla telefon görüşmesi yapabiliyor, mesaj gönderebiliyor, dosya paylaşabiliyor, rehberi düzenleyebiliyor, alarm ve uyarıları düzenleyebiliyor, telefona gelen bildirimleri bilgisayarınızdan görebiliyorsunuz.

En kilit özellik ise remote connection yani uzak bağlantı. Bu sayede telefonunuz elinizde olmasa bile elinizde gibi kontrol edebiliyorsunuz. Bu da whatsapp yazışmalarını bilgisayar üzerinden yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Uygulamayı benim anlatmam biraz yersiz.

Dilerseniz buradan üretiri firmanın sitesine giderek uygulamayı bilgisayarınıza (Windows/Mac vs..) ve Android 4.0 üzeri telefonunuza yükleyebilirsiniz.