Merhaba Dünya ?

Muhtemelen herkes bıkmıştır bu Merhaba Dünya geyiğinden ama içinde benim de bulunduğum büyük bir kesim her yeni oluşumda mutlaka bu geyiği yapıyor.

İyi güzel hoş ama nedir bu geyik ?

Bilmeyenler için özet geçmeyi planlıyorum çünkü bir Merhaba Dünya yazısı bu kadar uzatılmaz işin mantalitesine aykırı :)

Herhangi bir programlama dilini öğrenmeye başladığınızda bu ister web sitesi kodlamak için ister program yazmak için kullanılan bir dil olsun istisnasız olarak öğrenilen ilk işlem ekrana “Merhaba Dünya” yazdırmaktır.

Bu yüzden de biz programcılar herhangi bir yeni web sitesi veya program yazdığımızda ilk olarak o programa “Merhaba Dünya” yazdırırız.

Umarım bu küçük açıklamam ile programcılık ile ilgisi olmayan ama Merhaba Dünya’nın da ne olduğunu merak eden kişilere ilk başlığın bu olmasının sebebini anlatabilmişimdir.

Merhaba Dünya’yı anladık da senin mevzun ne ?

Şimdi öncelikle şunu söyleyeyim bu satırları okuyosan bu benim mevzum değil. Hepimizin mevzusu malum internette paylaşılan herhangi bir içerik sadece içeriği paylaşanı değil tüm interneti alakadar ediyor.

Benim ne yapacağıma gelirsek;

Ben elimden geldiğince burada aşk, börtü, böcek değil genelde işini görecek veya en azından güldürecek şeyler yazmayı/paylaşmayı planlıyorum.

Tabi bunun için ilk önce benim bu blog’u bitirmem gerekiyor. İşte burası tam olarak utandığım kısıma denk geliyor :)

Burada blog’da olması gereken, yapmayı planları yazıcam elimin altında olursa daha çabuk yazarım diye düşünüyorum :)