Retweet as New, Yeni gibi tweetle

Merhaba arkadaşlar,

Uzun zaman boş durunca ne yapıp edip, gereksiz bir uygulama yapmaya karar verdim. Uygulamanın temel olarak amacı herhangi bir sebepten dolayı tweetleri gizlenmiş, yasaklanmış olan kullanıcıların tweetlerini kendi takipçilerinize paylaşmak isteyebilirsiniz. (Örn: @HARAMZADELER333) Bu durumda ilgili tweet’i tıkladıktan sonra kopyala, yapıştır yapmanız gerekiyor. Ben de bu süreci hızlandırmak adına boş boş duracağıma ufak bir script yapayım, insanlığa bir katkım olsun istedim.

Scripti kullanabilmeniz için Firefox’da Greasemonkey, Chrome’da ise Tampermonokey eklentisinin yüklü olması gerekmekte.

İlgili uygulamalar sisteminizde yüklü ise yapmanız gereken tek işlem buraya tıklayıp, gelen sayfadaki “Install this script” butonuna tıklamak.

Chrome’da TamperMonkey eklentisi yeni bir sekme açacak, orada Install butonuna basmanız yeterli. Firefox’ta ise kodları gösterecek sağ üstte yer alan “Install Scrip” butonuna basmanız yeterli.

Script yüklendikten sonra Twitter’da her tweet’in altına otomatik olarak Rt New butonu eklemekte. Yeni gibi tweet atmak istediğiniz tweetler için bu butona basabilirsiniz.

Not: Twitter gibi global firmaların bildiğiniz gibi sıklıkla arayüzleri değişebiliyor. Şu anda en güncel arayüze göre yazdım. Herhangi bir problemden dolayı çalışmaması durumunda bildirirseniz düzenleyebiliriz.