TTNet borcundan dolayı kesilmiş interneti ücretsiz kullanmak

Merhabalar arkadaşlar,

Yazının başlığı biraz garip oldu, kabul ediyorum ama bu yazımızda biraz farklı bir güvenlik zaafından bahsedicez.

Öncelikle zaafın söz konusu olduğu platform ttnet.

Peki zaaf tam olarak ne ?

Bildiğiniz gibi ttnet’te internetiniz borcundan dolayı kesildiğinde sizi borç ödeme ekranı karşılıyor ve borcunuzu ödemeniz durumunda internetiniz açılıyor.

(Borcunu ödemesine rağmen interneti açılmayan arkadaşlar ttnet arızayı arayıp, arıza kayıdı bırakabilr. Bu internetinizin açılma prosedürünü hızlandıracaktır.)

Peki o dönemde paranız yok, interneti kullanmak istiyorsunuz ne yapabilirsiniz ?

TTnet bildiğiniz gibi ödeme ekranını SSL’li olarak karşınız getiriyor ve sadece kendi borç sorgulama sayfasına değil, SSL’i olan tüm sitelere girebilmenize imkan tanıyor.

Yani siz adres çubuğuna http://www.facebook.com yazdığınızda otomatik borç ödeme ekranın yönleniyosunuz fakat adres’e bir s harfi eklemeniz durumunda yani https:// şeklinde düzenlemeniz durumunda internette dolaşabiliyorsunuz.

Peki bunu tüm siteler için nasıl kullanabilirz ? Sonuçta tüm sitelerde SSL sertifikası bulunmamakta.

Bu durumda yapabileceğiniz en kolay işlem ultra surf adındaki programı indirmek. Bu programı indirip kurduğunuzda program kendi içerisinde farklı bir porttan iletişime geçip, sizi vpn üzerinden internete bağlıyor.

Kısacası eve geldiniz, internetiniz kesik. Yapmanız gereken tek şey ultra surf programını indirmek.

İnternetimiz kesikken bunu nasıl yapıcaz diye aklınıza bir soru takılıyorsa cevabım https:// şeklinde google’a girip kolayca programı indirebilirsiniz veya şimdiden indirin ileride lazım olur :)