Ücretsiz Tumblr Premium Theme

Not: Tumblr bu açığı kapatmış bulunmakta. Yeni yönteme buradan ulaşabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, Bu gün sizlere Tumblr’ın ücretli temalarını ücretsiz olarak nasıl kullanacağınızı anlatmaya çalışacağım. Öncelikle şunu belirteyim ki; bu yapacağınız işlem illegal bir işlem olduğundan dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyim. Benim amacım sadece size nasıl daha güvenli sistemler yapabileceğinize dair bilgi vermek.

Tumblr’ın premium temalarını nasıl ücretsiz kullanacağız?

Yöntem aslında çok basit, önceden sistem biraz daha karışık olmasına rağmen, Tumblr’ın tema sistemini değiştirmesinin ardından bu işlemi uygulamak adeta çocuk oyuncağına dönüştü.

Gerekli programlar neler ?

Firefox 10 veya Google Chrome kullanıyorsanız herhangi bir programa ihtiyacınız yok fakat eğer Firefox 10’un altında bir browser kullanıyorsanız işlemi firebug eklentisiyle gerçekleştirebilirsiniz ama benim size önerim firefox’u güncellemeniz.

Hadi işlemlere başlayalım.

Öncelikle Tumblr’a kendi hesabınızla giriş yapıyorsunuz. Gelen ekrandan dişli şeklinde simgesi olan “Tercihler” butonuna basıyorsunuz. Gelen ekrandan “Blogunu Kişiselleştir!” butonuna basıyorsunuz. Eğer buraya kadar herşeyi doğru bir şekilde gerçekleştirdiyseniz browserınızın adres kısmında www.tumblr.com/customize yazması gerekiyor eğer yanlış bir sayfadaysanız buraya tıklayarak o sayfaya erişebilirsiniz. Tema ekranından “üst düzey temalar”‘ı tıklarsanız sadece ücretli olan temaları görürsünüz.

Beğendiğiniz tema’nın üzerine tıkladığınızda sağ tarafta bir önizleme ekranı açılır. Yukarıda da kullan butonu aktif olur. Burada beğendiğiniz tema’nın sol taraftaki resmine tıkladıktan sonra üst taraftaki kullan butonuna basmanız gerekmekte. Kullan butonuna bastığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelmesi gerekmekte. tumblr.jpg Bu ekranda Satın Al butonuna sağ tıklayıp Firefox’da “Öğeyi İncele” Chrome’da “Öğeyi Denetle” butonuna basıyorsunuz Firefox kullananlar ek olarak “Öğeyi İncele” butonuna bastıktan sonra alt tarafta çıkan siyah çubuğun sağ alt köşesindeki HTML butonuna basmaları gerekmekte

Yukarıdaki işlemleri doğru bir biçimde yaptıysanız. Firefox’da;

tumblrffb.jpg

Chrome’da

tumblrchb.jpg

Chrome’da kodları tam olarak aynı göremiyorsanız açılan pencereden kaydırma butonunu az aşağıya doğru kaydırarak aynı görüntüyü elde edebilirsiniz. Ekranlarını görmüş olmanız gerekmekte.

Bu durumda yapmanız gereken tek şey. her iki resimde de kırmızı kare içine alınılmış olan “display: none” yazısını çift tıklayıp silip, enter butonuna basarsanız. Yukarıda Satın Al butonunun Yanında Kaydet butonunu görebileceksiniz. Kaydet butonuna bastıktan sonra butonun ismi “Kayıt ediliyor” olup tekrar “Kaydet” olucak. Bu şekilde olması tema’yı başarı ile kullanıma alabildiğiniz anlamına geliyor.

Yapamadığınız, takıldığınız herhangi bir konu olursa info({at]}merdincz.com adresine mail atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.